Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Jelenia Góra
46 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Ponad tysiąc osób na mecie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Świeży śnieg, kilka stopni mrozu, bez wiatru – w takich warunkach rozegrano w piątek, 3 marca, dwie konkurencje w ramach 46 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Na dystansie 6 km zaimponowali znakomitą formą Piotr Skowron i Jadwiga Grynkiewicz. W biegu na 30 km techniką dowolną wygrali Czesi Petr Knop i Petra Hyncicova.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.46 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. Ponad tysiąc osób na mecie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Szósta, zaliczana do cyklu biegów SkiTour, była bardzo szybka, a walka o pierwsze miejsca była tak zacięta i intensywna, że tuż za metą zawodnicy padli i długo dochodzili do siebie. Po raz kolejny w tym sezonie fantastyczny finisz zaprezentował jeleniogórski trener i zawodnik Piotr Skowron, który wyprzedził minimalnie Wojciecha Wojtyłę i Ireneusza Rabskiego.

W rywalizacji pań klasę pokazała jedna z najlepszych biegaczek narciarskich świata w kategorii wiekowej +50 Jadwiga Grynkiewicz. Wygrała ze sporą przewagą nad znacznie młodszymi rywalkami.

Bieg na 30 km, którego wyniki zaliczane są do cyklów Worldloppet i SkiTour, rozegrany został na wymagającej trasie m.in. z podbiegami na Samolot i na trasie Elektrowni Turów. Od reszty rywali uciekli renomowali Petr Knop i Toni Escher. Na końcówce lepszy okazał się pierwszy z nich.

Bieg kobiet należał do Czeszki Petry Hyncicovej i bieszczadzkiej gazeli Andżeliki Szyszki. Sześć minut później finiszowała 18-letnia Kinga Mareczek – jedna z najlepszych polskich biegaczek młodego pokolenia.

Świetne dziewiąte miejsce na 30 km zajęła wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, która mieszka w Jeleniej Górze i często przyjeżdża do Jakuszyc na biegówki.

Za plecami najszybszych też działo się wiele. 79-letni uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów Walter Judka pokonał 6 km w ponad 38 minut. Jego 12-letnia wnuczka Ola była szybsza o 5 minut. Druga wnuczka – 6-letnia Iga, biegła z rówieśniczką Marią z innej wspaniałej rodziny biegaczy (Smykowskich) – dziewczynki uporały się z szóstką w godzinę i 21 minut.